پارک آبی

پارک آبی تمدن

گروه سرمایه گذاری ساختمانی شهر تمدن


پارک آبی روباز شهر تمدن، یک نماد ملی برای تفریجات آبی 

درجهان امروز، گردشگری مفهوم و جریانی کاملا متفاوت با گذشته پیدا کرده است و زمینه توسعه آن بیش از پیش افزایش یافته است. اکنون به گردشگری به عنوان یک عامل در توسعه زیربناهای شهرها نگریسته میشود، درنتیجه با وجود پیشرفتهای روز افزون تکنولوژی و صنعت و با توجه به افزایش رفاه اجتماعی، شواهد نشان میدهند که مردم اشتیاقی به هزینه و صرف درآمدهای اضافی خود از طریق سیر و سفر دارند.

امروزه تنها دلیل سفر به شهرها جاذبه های طبیعی و آثار باستانی نیست، بلکه تفریحات آبی و پارکهای آبی سرپوشیده نیز نقش مهمی در جذب توریست و درآمدزایی دارد.
از طرفی :
صنعت گردشگری در ایران فعال بوده و روی کل جامعه از لحاظ فرهنگی و اقتصادی بسیار تاثیرگذار است. پارک آبی علاوه بر درآمدزایی موجب کارآفرینی نیز می شود. صنعت گردشگری موجب ارتباط داخلی و خارجی با دیگر قوم ها …
در پارک آبی شهر تمدن بیش از 40 جاذبه و سرسره وجود دارد که به طور مداوم به روز می شوند و استخر موج آن را میتوان بزرگ ترین و جدید ترین استخر موج خاورمیانه دانست .
پس از خود پارک آبی فضای در نظر گرفته شده برای پارک اتومبیل ها جز مهم ترین اجزا پارک برای ایجاد جاذبه و افزایش سطح رفاه بازدید کنندگان است. به همین منظور ما در پارک ابی شهر تمدن یک پارکینگ اختصاصی با ظرفیت بالغ بر یک هزار خودرو برای اسایش شما در نظر گرفته شده‌ است.

سالن های موجود در پارک آبی شهر تمدن

پارک آبی

استخر

جکوزی

سونا

رستوران

سالن ماساژ

تریا

ورزش درمانی

پارک بادی

بدنسازی

 

وسایل بازی در این مجموعه به گونه ای طراحی شده که هرگروه سنی با هر وزنی بتواند از آن ها استفاده کند و حتی بعضی از وسایل به گونه ای طراحی شده که مناسب خانوم های باردار هم هست.

فرصت شغلی و توریسم:
با توجه به ظرفیت های گفته شده درمورد پارک آبی شهرتمدن، فرصت های شغلی متعددی ایجاد می شود و در واقع علاوه بر جاذبه های تفریحی و گردشگری، بحث توریسم بهترین مکان برای ایجاد اشتغال جوانان کشور است.  نیروی انسانی مورد نیاز شهر تمدن در اجرا کردن طرح پارک آبی:

سرپرست و مدیر پارک

پرسنل حسابداری و بازرگانی

پرسنل پذیرش و امور اداری

نگهبانان

مربی بدنسازی

مربی شنا

نجات غریق

نیروی خدماتی برای ورزش درمانی و ماساژ

آشپزهای ماهر برای رستوران و تریا

نیروی آموزشی برای بهره وری هرچه بیشتر از امکانات مجموعه
و…. ده ها موقعیت دیگر

معرفی بازار هدف طرح احداث پارک آبی شهر تمدن:

با وجود پیشرفت های روز افزون تکنولوژی و صنعت و با توجه به افزایش رفاه اجتماعی شواهد نشان می دهد که مردم امروزی با توجه به مشغله های کاری خود به سفر های تفریحی گرایش بیشتری پیدا نموده اند..
در دنیای امروزی توریست نقش مهمی در توسعه اقتصادی شهر ها دارد.
امروزه جهانگردی به عنوان یک صنعت گردشگری، .توسعه اقتصادی و به دنبال آن ، تعاملات انسانی را به همراه دارد و هر کشوری سعی دارد با به وجود اوردن امکانات رفاهی و تفریحی در شهر هایش از مزایای اقتصادی صنعت گردشگری بهره ببرند.
پارک های آبی بزرگ می توانند یکی از عوامل جذب توریست و اشتغال زایی باشند.
روش احداث

در این بخش به مراحل احداث پارک آبی میپردازیم. فردی که قصد سرمایه گذاری در این طرح را دارد در وهله اول باید به یک شرکت فعال در حوزه پارک آبی مراجعه کند. شرکت انتخابی با توجه به نیاز سرمایه گذار و متراژ زمین و میزان سرمایه موجود یک طرح اولیه ارائه می دهد. طرح بیان شده طی یک پروژه کاملاً بررسی می شود و قیمت اجرای طرح محاسبه می گردد. سپس نوبت به کشیدن نقشه دو یا سه بعدی است. در این نقشه تمام جزئیات پارک آبی همچون محل قرار گیری سرسره های آبی و دیگر وسیله ها مشخص می شود. حال نوبت به اخز مجوزهای لازم همچون سازمان گردشگری، وزارت نیرو و شهرداری می رسد.
عملیات اجرایی اعم از کارهای عمرانی و زیرسازی پروژه، نصب تاسیسات و محوطه سازی، ساخت سازه های لازم و سرسره های آبی و … آغاز می گردد. برای احداث فضای تفریحی همچون پارک آبی نیاز به تست های متعدد از لحاظ ایمنی است که نباید از آن غافل شد.
در نظر داشته باشید پس از احداث پارک آبی سایر فضا های مورد نیاز باید به شکل کامل توسعه پیدا کنند. بخش های پر اهمیتی همانند فضای خشکشویی برای خشک و استرلیزه کردن حوله ها و همچنین فضای رختکن برای جای دادن وسایل همراه بازدیدکنندگان نیازمند نقشه ای دقیق هستند تا دسترسی راحت را برای افراد ایحاد کند. این فضا ها میتواند خارج از محل اصلی پارک واقع شوند.

 

مراحل ساخت پارک آبی :

فازاول: تهیه طرح اولیه
فاز دوم: مطالعات اولیه توسط شرکت مجری شامل طراحی پروژه به صورت کلی در قالب نقشه و براورد قیمت برای طرح مورد نظر

فاز سوم: یک نقشه به صورت دو بعدی و سه بعدی از طرح جهت تصمیم گیری نهایی طراحی میگردد که شامل کلیه جزئیات از جمله سرسره های آبی و استخر ها و راهرو ها و فضای سبز و… که در این نقشه کامل مشخص میگردد و در این مرحله هزینه هایی که در فاز دوم برآورد نشده بود کامل میشود .

فاز چهارم: طراحی سه بعدی سرسره های آبی و سازه های فلزی مربوطه (ارتفاع سازه_طول سازه و…)
که باهماهنگب سرمایه گذار طراحی و اجرا می گردد.

فاز پنجم: طراحی نقشه پارک آبی با اصول مهندسی و محاسبات فنی شامل
استخر های شنارودخانه هافضای سبز و …
که به صورت کارشناسی شده طراحی می گردد که سازه پارک آبی بر اساس این نقشه ها تاسیس می گردد.

فاز ششم: عملیات اجرایی پروژه شامل زیر سازی،کارهای عمرانی نصب تاسیسات و سازه های فلزی مربوط به سرسره های آبی و همچنین اجرای سرسره های آبی و محوطه سازی طبق نقشه از پیش تعیین شده که این مرحله از پروژه با توجه به حجم مجموعه زمان بر بوده و گام نهایی برای شروع به کار مجموعه پارک آبی می باشد که توسط شرکت مجری که خود با شرکت های مرتبط قرار داد بوده یه به صورت یک مجموعه کل پروژه به انجام می رسد.

فاز هفتم: بهره برداری رسمی از پروژه

 

 

توضیحات کلی درمورد پارک آبی
قایق و دریاچه ای با بیش از ۱۰۰ بازی مختلف نظیر سرسره، تفنگ های آب پاش،دوش های آب پاش و استخر های کودک جزئی از مجموعه پارک آبی شهر تمدن است و محلی عالی برای تفریح کودکان و بزرگ سالان است .

در این بخش یک رودخانه به طول ۳۶۰ متر و استخر و موج هم طراحی شده که حسابی قابل توجه است.
از دیگر امکانات این بخش از مجموعه می توان به رستوران و کافه و آلاچیق های لوکس، سرویس بهداشتی و …اشاره کرد.

همانطور که در ابتدای مطالب گفتیم پارک آبی شهر تمدن با چهل سرسره و جاذبه ،نوید بخش ساعاتی سرشار از لذت و هیجان است.
به خصوص در طولانی ترین رودخانه که حسابی لحظات شادی رو برای شما رقم می زند و در نهایت هم می توانید در ساحل اختصاصی آن به استراحت بپردازید و تجدید قوا کنید.
در واقع پارک آبی شهر تمدن تنها پارک آبی ایران محسوب می شود که دارای ساحل خصوصی و امکان انجام ورزش های آبی همچون موج سواری کایاک سواری و جت اسکی در آن وجود دارد.
بخش کودک و نوجوان

در ادامه باید به بخش کودکان و نوجوانان اشاره کنیم که دو برج ماجراجویی جالب و بیش از ۱۶ سرسره جذاب را در خود جای داده است.
پارک آبی شهر تمدن گزینه ای عالی برای بازی و تفریح کودکان یک تا ۱۲ سال است.
و از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه است .
همچنین وجود زمین های بازی و نجات غریق ماهر از جمله مزایای آن هستند.
از جذاب ترین بخش های کودک و نوجوان می توان به قسمت پارک موضوعی با تم لگو اشاره کرد.
که برای بسیاری از کودکان جذابیت دارد و انتخاب مناسبی برای سرگرمی کودکان دو تا ۱۲ سال به حساب می آید.
اکثر سرسره ها به بچه های کوچک این امکان را می دهد تا به صورت گروهی با هم سربخورند یا با یکدیگر مسابقه دهند.
از آن جا که این پارک فضای ایمنی برای کودکان دارد با خیال راحت می توانید ساعات خوشی را در کنار فرزندانتان داشته باشید.
یک بخش بسیار جالب موسوم به
(یک قایق بساز)
نیز در پارک وجود دارد که کودکان می توانند سلول های مغزی خود را تمرین دهند و هر نوع قایقی را بسازند و آن را در جریان آب ازمایش کنند تا بفهمند چقدر کارایی دارد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *