نقش صنعت گردشگری در اقتصاد قبرس شمالی

نقش صنعت گردشگری در اقتصاد قبرس شمالی

نقش صنعت گردشگری در اقتصاد قبرس شمالی

گردشگری یکی از بخش‌های پیشرو در قبرس شمالی است. قبرس به دلیل موقعیت جغرافیایی دارای آب و هوا مدیترانه‌ای است. این جزیره جایی است که روزهای آفتابی و سواحل شنی زیبایی دارد.

گردشگری پتانسیل‌های زیادی در جزیره دارد و بیشتر شهروندان در بخش گردشگری فعالیت می‌کنند.

تعداد جمعیت قبرس شمالی حدود سیصد هزار نفر است. از آنجایی که قبرس شمالی یک جزیره است، بخش خدمات در اقتصاد غالب است.

گردشگری یکی از بخش‌های رشد پیشرو در قبرس شمالی است و اولویت بالایی در اقتصاد دارد. قبرس شمالی همچنین دارای هتل‌های بوتیک، خانه‌های روستایی سنتی و مهمان‌خانه است که انتخاب‌های خاص و منحصر به ‌فردی را برای گردشگران ارائه می‌دهد. امکانات اقامتی توریستی جایگزین‌های مختلفی را ارائه داده که انتظارات مسافران از همه سطوح و مسافران تجاری را نیز پوشش می‌دهد.

هتل‌های لوکس پنج ستاره، دهکده‌های تعطیلات، خانه‌های ییلاقی توریستی، هتل‌های بوتیکی و هتل‌های بوم گردی گزینه‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهند. غذاخوری غنی، سالن‌های همایش و سمینار، استخرهای شنا، پارک آبی، فضاهای سبز ادغام شده با محیط، فعالیت‌های تفریحی و سرگرمی، بازی‌های ورزشی و هر نوعی امکاناتی که برای آسایش شما طراحی شده‌اند، انواع فرصت‌ها را برای تعطیلات آرام و زندگی در قبرس شمالی فراهم می‌کنند.

توریسم در قبرس
صنعت گردشگری و توریسم در قبرس رشد چشمگیری داشته است به طوری که هم اکنون مهمترین منبع درامد این کشور به شمار می آید. تبلیغات دولت این کشور نقش پر رنگی در جذب گردشگران از سراسر دنیا به این جزیره دارد. علاوه بر این در طی سال های گذشته با احداث تفرجگاه های ساحلی، بارها و کازینوها به خصوص در بندر لیماسول جذب گردشگر در این کشور افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر صنعت توریسم در قبرس حدود ۲۱ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است اما اخیرا پاندمی کرونا میزان سود دریافتی این کشور از این راه را همانند سایر کشورهای توریستی تحت تاثیر قرار داده است.

 

shahretamadon n004202890 b

کشور قبرس شمالی با وجود رکود اقتصادی سال های اخیر در حال حاضر دارای بازار آزاد و اقتصادی متمرکز با عملکردی خوب است. قبرس با داشتن گردشگری، سرمایه گذاری در امور شرکت ها، املاک و مستغلات و صنایع استخراج گاز و با ارائه خدمات مالی و بانکی مطلوب از جمله توازن پرداخت مالیات و اعطای امتیازهای ویژه توانسته است از چالش های به وجود آمده در اقتصاد خود به خوبی عبور کند و به شرایط اقتصادی مطلوبی در طی سالیان اخیر دست یابد.

 

 

نقش صنعت گردشگری در اقتصاد قبرس شمالی

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *